У Бессарабії не вщухають пожежі у Дунайському біосферному заповіднику. Вони почались ще на минулому тижні, охопили колосальні площі і мають стихійний характер, так як до їх епіцентру неможливо дістатися пожежним підрозділам через специфіку місцевості. Поступово, після рясних дощів, які пройшли на днях на півдні регіону, масштабні пожежі у плавнях майже вщухли шляхом самозатухання, але вчора ввечері, 4 жовтня, було зафіксовано новий осередок займання.
Про це повідомляє директор ДБЗ Олександр Волошкевич.
Він зазначив, що згідно оприлюднених ввечері 4 жовтня супутникових знімків, підсумкова площа пожеж в Стенцівсько-Жебриянівських плавнях, які вирували в період з 29 вересня по 2 жовтня, склала 1650 га.
Проте в центрі плавнів, куди немає ніякого доступу, вчора ввечері сталося самозаймання. Справа в тому, що шар кореневищ очерету і так званого “рослинного мотлоху” зі стебел і листя очерету, який щорічно перед зимою відмирає, у плавнях досягає близько двох метрів. Цей шар на глибині може ще довго повільно тліти навіть після вщухання пожежі на поверхні. Дощі загасили велике полум’я ззовні, але вглибині плавні продовжували тліли, і коли у Бессарабії розпогодилося – це призвело до нової пожежі.
Станом на сьогодні, 5 жовтня, плавні поблизу Вилкового продовжують горіти.
“Зараз на території знаходяться наші співробітники та пожежники, але точно зрозуміти, що робиться за декілька кілометрів від найближчих берегів – неможливо”, – зауважив директор ДБЗ.
За його словами, сумма збитків по минулим пожежами, до сьогоднішньої, склала вже приблизно 2,5 млн гривень.
Ми відстежуємо оперативну обстановку і пізніше розкажемо детальніше про причини і наслідки цієї екологічної та гуманітарної катастрофи.