У Бессарабії відкриють тимчасовий залізничний пункт пропуску на кордоні з Молдовою

12:54, 15 февраля 2023

Уряд ухвалив розпорядження про відкриття нового тимчасового пункту контролю на кордоні з Молдовою, на території залізничної станції Березине, що на Одещині, – для залізничного вантажного сполучення. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Приймаємо розпорядження про відкриття нового тимчасового пункту контролю на кордоні з Молдовою. Ідеться про залізничну станцію «Березине», де нещодавно відновили рух потягів. Цей маршрут важливий для транспортних перевезень, зокрема, українського зерна. Так створюємо альтернативні шляхи, щоб компенсувати втрати через російську часткову морську блокаду», – зазначив очільник Кабінету Міністрів.

Пункт пропуску відкрито на період воєнного стану та 90 днів після його припинення або скасування чи до запровадження спільного контролю контрольними органами України та Республіки Молдова на залізничній станції Бесарабʼяска (Республіка Молдова).

Представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, зазначив, що “Березине” буде відкритий з метою впорядкування діяльності міжнародного пункту пропуску “Серпневе 1” і цілодобово працюватиме для залізничного вантажного сполучення в період воєнного стану та 90 днів після нього.