У Білгороді-Дністровському викрили “фахівців”, які забезпечували доступ до “раша-тв”

14:20, 18 января 2024

У Білгороді-Дністровському правоохоронці блокували канал з надання доступу до пропагандистського телебачення країни-агресорки. Безперешкодний перегляд російських телеканалів надавали фізичні особи та підприємці, що займалися прошивкою та продажем ТВ-тюнерів. Попри заборону Ради національної безпеки і оборони України, вони налаштовували цифрове обладнання так, щоб воно забезпечувало приймання і розкодування програм рф.

Про це повідомляє  обласне управління поліції.

Правоохоронці провели обшуки у декількох містах регіону, зокрема у Білгороді-Дністровському за місцями мешкання та протиправної діяльності осіб та вилучили комп’ютерне та програмне обладнання, пристрої для налаштування супутникового та аналогового телебачення, жорсткі диски, ТВ-тюнери, флеш-накопичувачі, мобільні телефони та інші речі, що становлять інтерес для слідства.

“За даним фактом відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ч. 3 ст. 361 Кримінального кодексу України. Нею кваліфікується несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, якщо вони призвели до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації. Санкція статті передбачає покарання штрафом від 119 до 170 тисяч гривень або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого”, – прокоментували у поліції.

В рамках провадження усі вилучені електронні пристрої будуть направлені на експертизу.