У Болграді поліція затримала чоловіка, який намагався продати незареєстровану вогнепальну зброю

10:22, 15 декабря 2022

59-річний житель Болграду сподівався підзаробити від продажу незареєстрованої мисливській рушниці, але замість цього став фігурантом кримінального провадження.

За повідомленням обласного ГУНП, правоохоронці, відпрацьовуючи оперативну інформацію, затримали громадянина просто під час продажу зброї. Збути двоствольну мисливську рушницю ИЖБ-47 16-го калібру він хотів за тисячу гривень.

Зі слів самого правопорушника, він знайшов її ще у серпні на околиці села Табаки, де часто буває в гостях у друзів, й тримав у схованці під місцевим залізничним мостом, поки шукав покупця.

Гроші та зброю у зловмисника поліцейські вилучили. Рушницю направили на експертизу, яка підтвердила: зброя вогнепальна, діюча і потребує спеціального дозволу для зберігання.

Фігуранту повідомили про підозру в придбанні, зберіганні, носінні та збуті вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу. Цей злочин, відповідно до ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України, карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

“Шановні громадяни, вкотре нагадуємо: для користування зброєю необхідні її реєстрація та офіційний дозвіл. У випадку, якщо ви знайшли вогнепальну чи холодну зброю, боєприпаси або вибухові пристрої – повідомляйте на спецлінію «102». Згідно з законодавством, особа, яка добровільно здала таку знахідку органам влади, не підлягає кримінальній відповідальності”, – нагадують правоохоронці.