У Болграді встановили надгробні таблички з радянською символікою – за бюджетні гроші

11:33, 09 апреля 2024

«Гра на ностальгії за великим та могутнім», – 60 табличок таких як на фото, за 60 тисяч бюджетних гривень, встановлені на могилах ветеранів Другої світової на Болградському міському цвинтарі.

Про це повідомив заступник голови Болградської райради Володимир Романовський.

На могилах ветеранів Другої світової війни з ініціативи однієї Болградської громадської організації коштом Болградської міської ради, виділених у рамках програми підтримки функціонування цієї організації, «з метою виховання патріотичного духу у населення» з’явилися надгробні таблички формату, зображені на фото. Про це Володимиру Романовському повідомила родичка ветерана, який пройшов усю війну та похований на міському цвинтарі. Вона наголосила, що не хоче, щоб символіка ворога була на могилі її діда.

60 тисяч гривень бюджетних коштів на виготовлення 60 табличок, розставлених на могилах ветеранів Другої світової війни на Болградському міському цвинтарі…, – зазначив Володимир Романовський.

Він додав, що якщо громадська організація та міська влада мали бажання вшанувати пам’ять воїнів, які перемогли фашизм, то ці засоби раціональніше було б використати на догляд за могилами ветеранів.

Як відомо, в Україні законом заборонено використання комуністичної та нацистської символіки. І «георгіївські» стрічки, і радянські ордени з зірками потрапляють під заборону за цим законом.