У десяти областях аварійні відключення світла

09:51, 27 января 2023

Остання атака російських агресорів завдала суттєвих пошкоджень кільком об’єктам високовольтної мережі.

В Україні зберігається високий рівень споживання електроенергії та значний дефіцит потужності. Аварійні відключення діють у 10 регіонах, повідомляє Укренерго у п’ятницю, 27 січня.
Вказано, що вчорашня атака російських агресорів завдала суттєвих пошкоджень кільком об’єктам високовольтної мережі. Це сталося в той час, коли енергосистема все ще відновлювалася після попередніх серій ворожих ракетних обстрілів, які спричинили пошкодження енергоблоків електростанцій. В результаті, виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання.
“До всіх обленерго доведено ліміти споживання, що діють протягом доби… Вже зараз Диспетчерський центр бачить перевищення лімітів у 10 областях, внаслідок чого застосовуються аварійні відключення у Харківській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Київській, Черкаській, Житомирській, Волинській, Львівській, Рівненській областях. Протягом доби можливі аварійні відключення і в інших областях”, – йдеться у повідомленні.
Також зазначено, що після останньої ракетної атаки обмеження діють в Одесі, в інших регіонах, де високовольтна інфраструктура зазнала російських ударів ракетами або дронами, споживачі заживлені за резервними схемами.