У Кабміні обіцяють підтримку аграріям

15:27, 07 июня 2024

В Мінагрополітики кажуть, що українські аграрії можуть отримати кредити під гарантії Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

«Аграріям,  щоб отримати гарантії Фонду,  необхідно звернутися в банк, який співпрацює з Фондом,  та подати заявку на кредит.

Проаналізувавши пакет документів, банк надасть відповідь щодо суми кредитування. У випадку позитивної відповіді позичальник може претендувати на гарантію Фонду у розмірі 50% від суми кредиту», – повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Відзначимо, що на сьогодні Фонд співпрацює з трьома банками: Прокредитбанком, Укргазбанком та Ощадбанком. Ще з 11-ма банками тривають переговори з метою розширення партнерства та збільшення доступності фінансових послуг для малих сільгоспвиробників.

Середній розмір кредиту для аграріїв під гарантії Фонду наразі становить від 500 тис. до 1 млн гривень.

Додамо, що діяльність Фонду спрямована на підтримку дрібних, малих та середніх фермерів, які обробляють землю до 500 га. Позичальники можуть отримати інвестиційні кредити на термін до 7 років, кредити для купівлі землі до 10 років, та обігові кошти на строк до 3 років з максимальною сумою кредиту на одного позичальника – 30 млн грн. Щоб отримати доступ до гарантій Фонду, фермер має бути зареєстрованим в Державному аграрному реєстрі.