У Києво-Печерській Лаврі зранку почались обшуки – спецслужби шукають зброю та ДРН

10:24, 22 ноября 2022

Зранку, 22 листопада, Києво-Печерська Лавра оточена працівниками спецслужб.

Про це спочатку повідомили телеграм- канали, а пізніше – підтвердили в СБУ.

Повідомляється, що Служба безпеки проводить на території Лаври контррозвідувальні (безпекові) заходи. Йде перевірка приміщень на наявність зброї. Також дивляться, чи не ховаються на території Лаври ДРН.

“Ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні. Зокрема, враховуючи збройну агресію рф, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян”, – проінформували в СБУ.

У спецслужбі уточнили, що вказані заходи проводяться для:

недопущення використання Лаври як осередку «русского мира»;
перевірки даних про використання приміщень УПЦ для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;
убезпечення населення від провокацій і терористичних актів. За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці:  проводять огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів;
здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

“Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України”, – наголосили в СБУ.