Краєзнавець із Кілії Ізмаїльського району Олег Курносов, ресторатор із двадцятирічним досвідом, напередодні Різдва знайшов унікальну срібну монету Римської імперії (347 р. н.е.) часів правління імператора Констанція ІІ, одного з чотирьох синів Костянтина Великого, яку в історичних колах називають «силіквою».
Про незвичну знахідку мешканець Кілії розповів на своїй сторінці в Фейсбуці, передає інформаційна агенція «Юг.Today».
За словами Олега, літери SMN у нижньому ряду на реверсі означають, що монета була викарбувана на монетному дворі в Нікомедії (сучасне турецьке місто Ізміт), заснованому у 264 року до н.е., що згодом стало столицею римської провінції Віфінія з резиденцією римських імператорів Діоклетіана та Костянтина Великого у IV столітті. Ця монета нечаста за легендою реверсу (VOT XXV MVLT XXX – клятва справедливого правління на тридцять років перед народом Імперії).
«Монета, скоріш за все, горіла, тому довести її було дуже складно. Аверс піддався механіці, а ось з реверсом довелося складніше , бо поверхня була забруднена скоринкою м’якого та темного металу. Фахівці припустили, що ця силіква виготовлена з рогового срібла.
Окрім цього, при горінні слабкі метали вилізли на поверхню, але це вже особисто моє припущення. Можу й помилятися, бо з таким варіантом нальоту стикаюся вперше», – так описав свою знахідку кілійський краєзнавець.