У країні ЄС збудують селище для українських біженців

08:21, 21 сентября 2022

У Бельгії збудують селище для екстреного приймання біженців з України.

Містечко буде розміщено в бельгійському муніципалітеті Гент з початку наступного року. Воно буде призначене для приймання близько 600 українців. Про це повідомляєбельгійське видання VRT.

Муніципальна адміністрація Гента й регіональний уряд Фландрії заявили, що селище розмістять поруч з населеним пунктом Оостаккер.

“Житла все ще бракує. Останніми днями дійшли принципової угоди з власником землі. Ідея в тому, щоб селище було готове до використання до початку 2023 року. Підготовчі роботи розпочнуться у вересні – жовтні”, – пояснив мер Гента Матіас Де Клерк.

Завдяки новому селищу, де розмістять приблизно 200 житлових одиниць, Гент готується прийняти 332 біженців з України. Про них зараз піклуються приймальні сім’ї. Місто також пропонує невеликі колективні притулки в кількох локаціях Гента на 120 місць.

“Зараз у Фландрії перебуває близько 16 тисяч українських біженців. Зараз ще достатньо вільних місць, але ми не знаємо, як розвиватиметься війна. Ось чому фламандський уряд вирішив надати додаткові кошти для селища”, — сказав міністр внутрішніх справ Фландрії Барт Сомерс.

Загалом у Бельгії перебуває близько 52 тис. українських біженців.