У низці країн ЄС закінчують міняти гривню на місцеву валюту

13:22, 08 декабря 2022

Програми обміну дали можливість українцям, які через війну вимушено виїхали з України, обміняти гривню, що була у них готівкою.

Національний банк України попередив громадян, що у Нідерландах, Бельгії та Латвії 9 грудня завершуються програми обміну готівкової гривні на євро. Про це у середу, 7 грудня, йдеться у прес-релізі НБУ.
Програми обміну готівкової гривні на євро у цих країнах було розпочато на основі відповідних угод, укладених між Нацбанком України та Центральним банком Нідерландів, Національним банком Бельгії та Банком Латвії.
“П’ятниця, 9 грудня, стане останнім днем, коли можна буде обміняти гроші”, – попереджає регулятор.
Там пояснили, що програми обміну завершуються через зниження кількості та сум таких обмінних операцій порівняно зі стартом обміну.
При цьому Нацбанк зазначає, що програми обміну дали можливість українцям, які через війну вимушено виїхали з України, обміняти готівку у них гривню.
“Загалом станом на 6 грудня 2022 року за період дії угод українці обміняли на євро: у Нідерландах – майже 29,7 млн гривень, Бельгії – майже 10,0 млн гривень, Латвії – 3,0 млн гривень”, – уточнюють у НБУ.