Серед опитаних 60% становлять довоєнні мігранти, 40% – воєнні біженці після 24 лютого 2022 року.
У Польщі працевлаштовані 78% українців, 56% – надсилають гроші в Україну. Частка українців непрацездатного віку у Польщі становить 4%. Такими є дані дослідження «Громадяни України на польському ринку праці. Нові виклики і перспективи, передає Укрінформ.
Зазначається, що 60% опитаних становлять довоєнні мігранти, 40% – воєнні біженці після 24 лютого 2022 року.
Опитування проводилося у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Ґданську, Познані, Любліні, Жешуві, Бидґощі, Ґожуві, Олмжі, Тарнові, Тчеві, Ополе, Устроні, Шидловці та Вадовіце 4-13 березня 2023 року методом безпосередніх інтерв’ю face-to-face українською мовою. У ході дослідження було опитано 500 осіб.
Так, серед воєнних біженців частка працевлаштованих нижча, ніж серед мігрантів: 71% проти 83%. Високі очікування роботодавців (37%) та обмежена мобільність (28%) є найбільшими проблемами, з якими стикаються українці в Польщі під час пошуку роботи.
За даними опитування, згідно зі своєю кваліфікацією роботу виконує кожен третій українець – 35%. Водночас половина воєнних біженців заявили, що робота, яку вони виконують, не відповідає їхній кваліфікації.
Зазначається, що кожен четвертий громадян України, який проживає в Польщі, протягом останнього року шукав робота за межами республіки – найбільше цікавилися працевлаштуванням у Німеччині (64%) і Чехії (23%).
Крім того, 17% українців розглядають можливість відкриття свого бізнесу в Польщі. Найпопулярніші галузі: сфера послуг, будівництво, торгівля, ІТ-сфера.
Дослідження показало, що серед 56% респондентів, які надсилають гроші в Україну, половина надсилає від 301 до 1 000 злотих на місяць (66-221 євро).