У Польщі та Словаччині дипломати поширили 110 тисяч українських книжок

15:28, 22 марта 2023

У рамках проєкту «Українським дітям – українську книгу» в Польщі та Словаччині дипломати поширили 30 тисяч і 80 тисяч українських книжок відповідно.

Про це повідомили посли України в Польщі та Словаччині Василь Зварич та Мирослав Кастран на пресконференції в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Ми, станом на сьогодні, поширили близько 30 тисяч українських книг, у тому числі серед польських шкіл, оскільки знаємо, що близько 20 тисяч українських дітей навчаються в польських школах, і саме для польських шкіл ця українська книга насправді є великою цінністю», – зазначив Зварич.

Він поінформував, що, крім того, посольство відкрило у головній бібліотеці Мазовецького воєводства у Варшаві Українську поличку, та зауважив, що польська сторона дуже активно включилася в процес поширення української книги. «Міністерство культури і національної спадщини виділяє навіть кошти для того, щоб тут, у Польщі, видавці друкували книги українською мовою. Це справді величезна нам підтримка», – сказав посол.

Представник України у Словаччині зі свого боку заявив, що завдяки проєкту їм вдалося розповсюдити близько 80 тисяч примірників різноманітної української літератури. «Це і художня, і наукова, і дитяча. Здебільшого ця література розповсюджена нами серед центрів допомоги українцям у найбільших містах Словаччини – це Братислава, Трнава, Прящів, Кошице, у Ґабчіково», – зазначив Кастран.

Посол також відзначив, що українські дипломати створили книжковий хаб у складському приміщенні, щоб потім розповсюджувати книжки по всій Європі, і Словаччині зокрема. Крім того, посольству України вдалося відкрити Українські полички у трьох бібліотеках Словаччини та забезпечити книжками заклади, де навчають української мови.

Благодійну акцію «Українським дітям – українську книгу!» започаткували 15 березня 2022 року Державний комітет телебачення і радіомовлення України спільно з Офісом Президента України та Міністерством культури та інформаційної політики України.