У Рені планують реалізувати два проєкти з відновлюваної енергетики

14:39, 02 июля 2024

У місті Рені Ізмаїльського району планують реалізувати два проєкти в сфері відновлюваної енергетики. Йдеться про будівництво сонячної електростанції потужністю 240 МВт та вітрової електростанції потужністю 160 МВт. 

Про це «Бессарабії INFORM» розповів заступник начальника Одеської обласної військової адміністрації Дмитро Радулов, передає “Українська Бессарабія”.

Варто зазначити, що зведення цих об’єктів є електротехнічною частиною для водневого проєкту в Рені, яким займається київська компанія «Водень України».

Нещодавно компанія підписала угоду з Науково-технічним центром електроенергетики “Укрсільенергопроект” на розробку техніко-економічного обґрунтування будівництва сонячної електростанції та вітрової електростанції. Важливо, що в дослідженні буде зроблено акцент на інтеграції виробленої відновлюваної енергії безпосередньо в процес виробництва водню в рамках проєкту.

Крім того, вивчаються різні варіанти постачання виробленої «зеленої» електроенергії, зокрема:

  • видачу генерованої потужності до об’єднаної енергосистеми України;
  • постачання електроенергії в енергомережі Молдови;
  • підключення до мережі ENTSO-E – Румунія.

Використання відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна та вітрова енергія, має вирішальне значення для виробництва «зеленого» водню, тобто водню, отриманого шляхом електролізу за допомогою відновлюваної електроенергії. На відміну від традиційних методів виробництва водню, які покладаються на викопне паливо, «зелений» водень виробляється без викидів парникових газів, що робить його ключовим гравцем у глобальному переході до сталої енергетики.

Україна має значний потенціал відновлюваної енергетики, особливо у вітровій та сонячній. Великі рівнини та сприятливі погодні умови роблять країну ідеальним місцем для реалізації великомасштабних проектів у сфері відновлюваної енергетики. Використовуючи цей потенціал, Україна може не лише задовольнити свої внутрішні енергетичні потреби, а й зробити внесок у регіональну енергетичну безпеку та сталість.