У селі Тарутинської громади висадили 60 саджанців унікального дерева

16:15, 09 мая 2023

В парку села Вільне Тарутинської громади, а також біля дитячого майданчика та старостату висаджено 60 садженців унікального дерева павловнія. Це дерево з великою кроною та блідо-фіолетовими гарними квітками дерев. Саджанці надав уродженець села, який зараз проживає в Одесі та сам вирощує унікальні дерева – Сергій Тавшанчи.

Як йдеться у повідомленні селищної ради, меценат особисто приїхав у село та організував посадку павловнії. У цьому йому допомагали працівники з благоустрою та житель села Цвятков Василь Кирилович.

Крім того у парковій зоні села покосили траву, прибрали два стадіони, клумби біля старостату та Будинку культури, а також побілили дерева і бордюри і впорядкували сміттєзвалища.

У благоустрої задіяли працівників установ та мешканців села. Також було проведено генеральне прибирання на кладовищі.

Довідково

Павловнія — унікальне дерево, яке за останні роки почало завойовувати українські терени. Завдяки тому, що це рослина здатна виростати до 5 м за рік, її деревина може використовуватися при виробництві біо-газу, меблів та столярних виробі, окрім цього — вважається цінним медоносом. З одного гектара посівів за 5-6 років можна отримати до 400 кубометрів товарної деревини, тоді як її вартість коливається в межах 100 доларів за кубометр. Також це дерево не виснажує родючий шар ґрунту, дає нові пагони після вирубки і не вимагає повторної посадки упродовж повних 4-5 робочих циклів. Тобто після кількох вирубок павловнія буде проростати знов і знов. Живе дерево довго — від 70 до 100 років. Окрім деревини павловнію використовують для озеленення, адже вже наприкінці першого року — дерево сягає 4 м у висоту і створює затінок. На 4 рік дерево починає цвісти і є добрим медоносом, оскільки з 1 га можна зібрати до 700 кг меду. Саме дерево не вибагливе до ґрунтів та не потребує частих поливі.