У Тарутинській громаді вручили нагороди родичам загиблого на Харківщині та бойовій медсестрі, що сім місяців перебувала в полоні

09:34, 16 декабря 2022

У вівторок, 12 грудня, в Тарутинський селищній раді Болградського району відбувся захід, присвячений дню Сухопутних військ України та врученню ордена «За мужність» посмертно родичам 25-річного військовослужбовця Опанаса Халікова, уродженця селища Березине, який загинув 25 квітня поточного року під Ізюмом Харківської області.

Про це повідомила прес-служба Тарутинської громади.

Нагадаємо, що Опанас у 2012 році закінчив дев’ятий клас у школі Тарутине. Того ж року він вступив до Полтавського професійного ліцею транспорту, здобувши спеціальність «оператор комп’ютерного набору». Ще зі школи хлопець завжди любив спорт, професійно займався боксом, багато разів став призером всеукраїнських змагань.

Восени 2015 року, через кілька місяців після закінчення ліцею, Опанас вступив до лав Збройних Сил України, де служив останні сім років. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну брав участь у звільненні Сумської області, зокрема міст Охтирка та Тростянець. Після цього боєць бив окупантів на Харківщині. На жаль, 25 квітня, через півроку після загибелі на Донеччині його батька Георгія Халікова, Опанас загинув смертю хоробрих внаслідок обстрілу ворожими військами під Ізюмом Харківської області. За півгодини до загибелі боєць встиг попрощатися по телефону з рідними, передбачаючи неминучу смерть через масовані обстріли рашистів.