У Верховній Раді висунули пропозицію щодо скасування в країні заочного та вечірнього видів навчання

13:40, 30 сентября 2023

Народні депутати пропонують не проводити набір вступників для здобуття ступенів вищої освіти бакалавра та магістра за вечірньою та заочною формами. Більш того, народні обранці пропонують вишам в наступному році орієнтуватись на розвиток дистанційної та індивідуальної форми здобуття вищої освіти. Сьогодні, 29 вересня, проєкт закону вже надали для ознайомлення в профільний комітет.  

Законопроєктом пропонується у 2024 році не проводити набір вступників на навчання для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра, а конкурсний відбір на навчання для здобуття інших ступенів вищої освіти здійснювати за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року та/або вступних випробувань 2022 – 2024 року.

“Враховуючи накопичений досвід використання дистанційних технологій навчання встановити, що у 2024 році не проводиться набір вступників для здобуття ступенів вищої освіти бакалавра та магістра за вечірньою та заочною формами здобуття освіти, натомість орієнтуючи заклади освіти на розвиток дистанційної форми здобуття вищої освіти“, — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Однак варто зауважити, що зміни не стосуватимуться студентів, які вже вчаться на вечірній формі чи заочно, повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

“Ми пропонуємо більше не проводити набір на заочну та вечірню форми навчання, натомість розвивати дистанційну і дуальну форму здобуття освіти поряд з очною. Всі, хто вже навчаються за цими формами – будуть продовжувати до закінчення навчання“, – наголосив Бабак.