У Вилківській громаді проведуть громадське обговорення перейменування вулиць

08:19, 24 июня 2022

Відповідну об’яву розміщено на сайті Вилківської міської ради. Обговорення ініційоване згідно протоколу комісії з питань найменування (перейменування) вулиць населених пунктів та інших об’єктів від 21 червня.

Влада громади пропонує її мешканцям приєднатися до обговорення у строк з 1 по 31 липня поточного року. Зробити це можна в будь-який зручний спосіб: у письмовій чи усній формі, або електронною поштою.

З прикріплених до повідомлення документів виходить, що в місті запропоновано змінити назви 22 вулиць, які у свій час були названі на честь радянських та російських діячів, або їхнє найменування якось пов’язане з радянським періодом.

Так комісія виносить на суд громадськості пропозиції перейменування вулиць, назви яких зустрічаються у більшості міст України, – Пушкіна, Суворова, Нахімова, Матросова, Лермонтова, Чкалова та інші. У список також потрапили вулиці 8 Березня та Першотравнева, що отримали назви на честь пропагандистських свят тієї епохи.

Частину вулиць комісія пропонує назвати на честь видатних українців – Пилипа Орлика, Петра Сагайдачного, Соломії Крушельницької, ще частині – дати назви, що відображатимуть географічні, національні, релігійні та інші особливості регіону – Єврейська, Покровська, Чорноморська, Липованська.

Також опубліковано пропозиції щодо перейменування вулиць в Мірнівському, Десантненському та Приморському старостинських округах. Але тут комісією обрані більш нейтральні назви: Вишнева, Церковна, Райдужна, Соборна, Затишна.

В будь-якому випадку остаточне рішення щодо зміни назви вулиць за громадськістю. Тому всі небайдужі мають змогу висловити свою думку, підтримати або не підтримати запропоновані варіанти, чи запропонувати більш підходящу на їх погляд.