Керівник підприємства буде зобов’язаний особисто доставити військовозобов’язаного працівника до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Про це сказав начальник служби зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ Збройних сил України Володимир Фітьо в інтерв’ю “РБК-Україна“.
Зараз працює електронний реєстр військовозобов’язаних “Оберіг”, сказав полковник.
“Але на даний момент він ще не синхронізований з іншими державними реєстрами. Коли відповідний законопроєкт буде прийнято, то в більшості випадків потреба в заходах оповіщення просто відпаде, тому що будуть синхронізовані різні існуючі бази даних”, – повідомив Фітьо.
“І ми будемо бачити, наприклад, що громадянин був зареєстрований у Києві, але зараз він працює у Львові, тому що податок з його зарплати – ПДФО – сплачується у Личаківський район міста Львова. Відповідно, тоді буде просто звернення до власника його підприємства, будь-якої форми власності, про те, що даному громадянину необхідно з’явитися у Личаківський ТЦК міста Львова. І керівник підприємства буде зобов’язаний особисто доставити даного військовозобов’язаного до ТЦК та СП”, – сказав полковник.
На даний момент електронна база, яка працює в ТЦК, лише дає змогу здійснювати заходи оповіщення громадян в будь-якій точці країни, повідомив Фітьо.
“Тобто громадянин, наприклад, з Луганська чи з Сум може отримати повістку в Одесі. Зараз ці дані, які були в паперовому вигляді, перенесені в електронний. І це дає можливість побачити особову справу, наприклад, в іншому ТЦК іншого регіону”, – сказав полковник.
Поки що синхронізації даних з іншими державними реєстрами немає, заявив речник Сухопутних військ.
“Як тільки це запрацює – усі питання з відвідуванням спортклубів, ресторанів, здійсненням оповіщення на блокпостах відразу, автоматично відпадуть”, – сказав Фітьо.
Запуск реєстру військовозобов’язаних спростить проведення мобілізації ресурсів – як людських, так і транспортних, і багато іншого, повідомив.
“Ми зараз дуже велику кількість людських ресурсів витрачаємо саме на здійснення заходів оповіщення. І російська пропаганда теж на цій темі зробила дуже велику шкоду. У певної категорії чоловіків є якийсь страх до відвідування ТЦК та СП. Вони думають, що перша повістка – це відразу відправка на фронт. Це так вклала російська пропаганда, провівши дуже велику роботу”, – сказав речник Сухопутних військ ЗСУ.