Російські пропагандисти змусили багатьох повірити в те, що мобілізація – це не про захист своєї держави від агресора, а про несправедливість і порушення прав, зазначив Олександр Павлюк.
Військовозобов’язані громадяни України повинні знайти в собі мужність і стати до лав ЗСУ, бо армії бракує людей. Про це написав командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк у Facebook в понеділок, 8 квітня.
“Два роки тому ми обороняли Київ, а тепер вражаємо військові цілі за тисячу кілометрів від лінії зіткнення власними військовими технологіями. Але скільки б допомоги ми не отримали, скільки б зброї у нас не було – нам бракує людей!”, – заявив Павлюк.
Він нагадав, що “техніка сама не їде, зброя сама не стріляє, дрон сам не полетить”, тому підрозділи мають оновлюватись.
“Російські пропагандисти змусили багатьох повірити в те, що мобілізація – це не про захист своєї держави від агресора, а про несправедливість і порушення прав. Я розумію бажання людей жити мирним життям, подорожувати, будувати кар’єру. Але є об’єктивна реальність: Росія відмовляє нам у праві на існування. Ворог розуміє тільки мову сили”, – підкреслив Павлюк.
Він нагадав, що росіян треба змусити забиратися геть з нашої землі, а якщо українці цього не зробимо, “ніякого мирного життя, ніяких прав і свобод не буде взагалі”.
“Чим більше українців знайдуть у собі мужність стати до лав ЗСУ, тим менше буде шансів у Росії втілити її кровожерливі задуми. І тим скоріше українські міста повернуться до нормального безпечного життя. Тому я закликаю українців залишити емоції, не піддаватись провокаціям. Маємо усвідомити, що відсидітися нікому не вдасться. Адже на кону – доля країни, доля нашої нації. Росія нікого не залишить в спокої: ні тих, хто сховався, ні тих, хто зрадив Україну”, – зазначив Павлюк.
Також він розповів, що після проходження базової загальновійськової підготовки воїни потрапляють у військові частини. І не обов’язково саме на бойові посади.
“ЗСУ потрібні різні фахівці: водії, діловоди, кухарі, будівельники, ITівці, бухгалтери, медики, інженери. Ви можете перевірити мої слова, відкривши сайти з пошуку роботи – там є всі ці вакансії”, – запевнив генерал.
Також Павлюк назвав неприпустимими випадки зі цькуванням працівників ТЦК. Оскільки там працюють колишні воїни, які виконали свій конституційний обов’язок.
“Як суспільство допустило, щоб військових почали боятись, дозволяли собі їх ображати? Сьогодні більшість працівників ТЦК – це вчорашні воїни, якими усі захоплювались і пишались. Що сталось? Чому сьогодні від них ховаються, чому дозволяють собі їх зневажати, влаштовують цькування і навіть бійки? Це неприпустимо. Військовослужбовці, ветерани – не прохачі, не агітатори. Це люди, які виконали свій конституційний обов’язок. Ми не маємо права допустити, щоб вони почувалися винними, непотрібними чи небезпечними перед тими, кому вони буквально врятували життя”, – пише Павлюк.
Водночас він визнав, що “система ТЦК не ідеальна”, зазначивши, що в командуванні це усвідомлюють і працюють над її вдосконаленням.