Україна розширить смугу кордону з росією та білоруссю до двох кілометрів – подробиці

15:27, 27 февраля 2023

Україна розширить смугу кордону з росією та білоруссю до двох кілометрів завширшки. Уся ця територія буде замінована і на ній діятиме спеціальний режим. Про це сказав спікер Держприкордонслужби Андрій Демченко сьогодні, 27 лютого, повідомляє РБК-Україна.

Він нагадав, що минулого тижня Верховна Рада своїм рішенням ухвалила відповідний законопроект.

“Було визначено спрощену процедуру виділення земель шириною у смузі до двох кілометрів – це на кордоні з країною-агресором та Білоруссю. І була врегульована діяльність Сил оборони у військовий та мирний час”, – заявив Демченко.

За його словами, вздовж лінії кордону встановлюється фактично прикордонна смуга, у межах якої діятиме особливий режим використання земель. На цій території буде вестись мінування, а також облаштування інженерно-технічних і оборонних споруд.

“Прикордонна смуга – це зазвичай 30-50 метрів на всіх ділянках держкордону, а з Росією та Білоруссю ця смуга буде до двох кілометрів”, – пояснює Демченко.

Він додав, що не обов’язково скрізь буде два кілометри. Це залежить від ландшафту та загрози напрямків. А спеціальний режим не передбачає того, що місцевих мешканців виселятимуть. Для переміщення та діяльності на цих ділянках передбачать спецдозволи. Механізм їхньої видачі ще опрацьовується.