Україна відновила експорт електроенергії

13:24, 05 февраля 2024

Надлишок електроенергії виник через потепління, зменшення споживання, а також вітряну погоду, яка сприяє роботі електростанцій на відновлюваних джерелах енергії.

В енергосистемі України сформувався профіцит електроенергії. Це дало змогу почати її експорт, повідомило Укренерго у понеділок, 5 лютого.

Вказано, що вчора надлишок електроенергії виник через потепління, зменшення споживання, а також вітряну погоду, яка сприяє роботі електростанцій на відновлюваних джерелах енергії.

У компанії зазначили, що потрібно було зберегти баланс між виробництвом та споживанням й операційної безпеки енергосистеми, тому Укрнерго звернулося до польського оператора енергосистеми PSEз проханням надати аварійну допомогуу період з 13:00 до 16:00, прийнявши надлишки української електроенергії загальним обсягом 300 МВт·год.

Окрім того, сьогодні вночі Україна почала експорт електроенергії в Молдову загальним обсягом 230 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 65 МВт.

При цьому імпорт електроенергії здійснюється протягом доби з Польщі, Словаччини, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 4914 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 876 МВт.

Через бойові дії та з інших причин на ранок без світла залишаються 359 населених пунктів. Є нові пошкодження через обстріли в мережах Донецької, Харківської областей. На Херсонщині через нічний обстріл знеструмлено на ранок близько 2200 споживачів. Бригади обленерго працюють над відновленням живлення.