Україна виконала умови МВФ

13:53, 18 февраля 2023

Україна та співробітники Міжнародного валютного фонду досягли домовленості щодо перегляду Програми моніторингу за участю Ради директорів. Про це повідомляє МВФ.

“Завершення першого та останнього перегляду, що підлягає затвердженню керівництвом МВФ, відкриває шлях до початку обговорення повноцінної програми, яку підтримує МВФ”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що завдяки спільним зусиллям уряду України та Нацбанку виконано всі кількісні та індикативні завдання на кінець грудня, а також 5 структурних контрольних показників на кінець січня.

Йдеться про подання Урядом до парламенту пакету податкових законів, вкладених у збільшення надходжень; вжиття заходів Міністерством фінансів щодо усунення заборгованості; розроблення концептуальної записки для системи соціального захисту; створення наглядової ради Нафтогазу; узгодженні ключових елементів діагностики банківського сектора.

Як заявили у МВФ, повноцінна програма МВФ підтримала б зусилля уряду України щодо вступу до ЄС.

“Необхідно просувати реформаторські ініціативи для підвищення продуктивності та конкурентоспроможності приватного сектору, щоб допомогти закласти основу для міцного повоєнного зростання на тлі прогресу на шляху до вступу до ЄС”, – сказано у заяві Міжнародного валютного фонду.

Повідомляється, що Україна досягає прогресу у реформах, спрямованих на зміцнення державного управління, боротьбу з корупцією та верховенство права, а також закладає основи для повоєнного зростання.