Українці визначилися стосовно блокування Telegram

14:40, 09 сентября 2024

Більшість громадян – 54% – вважає, що не треба повністю забороняти месенджер, але слід запровадити певні обмеження і контроль.

Ідею повної заборони Telegram підтримує 9% українців, а ще 26% вважають, що його не слід жодним чином контролювати. Про це свідчать дані опитування КМІС.

Більшість українців – 54% – вважають, що не треба повністю забороняти месенджер, натомість потрібно запровадити певні обмеження і контроль: блокування окремих каналів тощо.

Респондентам, які нині не підтримують повну заборону Telegram в Україні, ставилося додаткове запитання, чи вони підтримають заборону, якщо власники Telegram відмовляться блокувати певні телеграм-канали.

У разі якщо власники Telegram категорично відмовляються блокувати канали, що поширюють російську пропаганду і дезінформацію, то в такому разі 60% українців підтримали би повну заборону Telegam (не підтримали би – 32%).

У разі відмови блокувати канали російських окупантів, які використовуються для зв’язку, 71% підтримають заборону (не підтримають – 21%). У разі відмови блокувати канали з поширення наркотиків 70% підтримають заборону (не підтримають – 20%).

Заступник директора КМІС Антон Грушецький, результати опитування засвідчують, що нині в суспільства немає ні відчутної підтримки заборони Telegram, ні стійкого опору такій забороні. Українці мають доволі виважену і конструктивну позицію, що варто не доходити до заборон, але при цьому дійсно визнають важливість і потребу блокувати небезпечні Telegram-канали.

Але в разі відвертої позиції власників Telegram відмовлятися в блокуванні небезпечних каналів ці українці зарахують себе до табору тих, хто підтримає заборону (а не табору “послідовних прихильників свободи слова”).


Київський міжнародний інститут соціології провів власне опитування упродовж 1-6 вересня 2024 року серед 1015 респондентів. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України.