Зйомки документального фільму «Антропофаг» уродженка села Главани Арцизької громади Болградського району Йона Тукуссер розпочала у травні 2018 року у кількох селах Бессарабії. Стрічка являє собою свідоцтва 86 людей з 13 сел регіону. Це особисті історії виживання під час голоду та антропофагії (канібалізму) в Одеській області в 1946-1947 роках.
Багатьох з тих, про кого розповідає авторка фільму, вже немає в живих.
«Антропофаг» відкриває глядачу чорні сторінки історії України та Одещини.
Шукаючи докази антропофагії, Йона випадково зустріла в Болграді дівчину Анну, яка розповіла, що її бабуся бачила документи з прізвищами людей, яких було засуджено за канібалізм у Бессарабії. Художниця почала шукати по архівах та серед місцевого населення докази цих слів.
І знайшла вибірку з архівних документів, зроблених істориком Олександрою Веселовою.
«З початку 1947 року відділом боротьби зі злочинністю МВС УРСР було розслідувано 130 випадків канібалізму, зареєстровано 189 поїдених людських трупів, а перед судом постало 132 особи. Більшість з них – з Ізмаїльської області», – такі дані наводить у своїй роботі вчена.
Про такі моторошні історії розповідають і мешканці Бессарабії – герої фільму Йони Тукуссер. Одна з них – історія німого хлопчика, який, побачивши, що його мати їсть тіло його брата, вибігає на дорогу, щоб кричати від жаху від побаченого. Але замість слів він видавав лише шкрябливі звуки.
Саундтрек до фільмі створила сама Йона. Він має назву «Канібалізм – це концепція історії життя».
Сьомого травня 2021 року Йона випустила музичний альбом «Антропофаг», який містить 21 електронну звукову імпровізацію, створену в Римі з 2016 по 2021 рік. Звукові композиції альбому натхненні реальними історіями, зібраними Йоною, про голод і канібалізм в Україні.
Фільм Йони Тукуссер «Антропофаг», презентація якого відбулася 27 січня в Болгарії, доступний до перегляду на YouTube.