Увага, змії! Жителів Одеської області попереджають про початок сезону розмноження рептилій

15:18, 01 апреля 2024

З 1 квітня до 15 червня на території Нижньодністровського національного природного парку забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах). Про це повідомляє  адміністрація НПП.

Починаючи з нинішнього дня й до 15 червня, відповідно до ст. 39 Закону України «Про тваринний світ» та на підставі Положення про Нижньодністровський НПП, здійснюються заходи згідно Наказу «Про забезпечення належної охорони диких тварин у період масового розмноження». Зокрема,  щоб забезпечити належні умови для відтворення диких тварин у межах території Нижньодністровського НПП і мінімізувати антропогенний вплив, усі працівники установи будуть проводити зустрічі, бесіди, роз’яснювальні профілактичні заходи з населенням. Також по території, у доступних відвідувачам місцях, розміщають інформаційні листівки.

“Шановні громадяни, на території Нижньодністровського НПП, або на інших природних ділянках, намагайтеся не створювати додатковий шум, не чіпайте гнізда, кубла, не заглиблюйтесь у зарості, дивіться під ноги, щоб не зруйнувати чиєсь маленьке життя, обмежте свої потреби у свіжій рибі, загасіть займання сухої трави чи очерету… У природи свої закони, навіть коли йде війна“, – підкреслили в адміністрації НПП.