В Арцизі відбулась автобусна екскурсію містом за донати

14:27, 30 августа 2023

В рамках проекту «Разом до перемоги» та з нагоди 207-ї річниці Арцизу, місцевим краєзнавчим музеєм була проведена автобусна екскурсія по місту. Участь у заході можна було прийняти за донат (мінімальна сума донату – 100 грн.)Зібрані кошти будуть направлені на потреби Збройних Сил України.

Треба зазначити, що екскурсія у такому форматі в Арцизі відбулась вперше. Учасників підвозили на автобусі до місцевих визначних пам’яток, де вже на місці завідувач Арцизького історико-краєзнавчого музею Дмитро Чебан розповідав не тільки історію пам’яток, але й цікаві факти про них. Таким чином гості мали змогу поринути у спогади про славетну історію Арциза, в минулому – німецької колонії.

Розпочався пізнавальний захід зі знайомства з місцевиммузеєм, де представлені різноманітні експонати побуту та елементів культурної спадщини минулих поколінь, що проживали на території громади.

Особливо цікаво було дізнатись про найдавніших мешканців Буджаку – стародавніх скіфських племенах. Після огляду скифської експозиції музею, група виїхала на місце поховання представників цих племен – славнозвісний Скіфський курган.

Також під час екскурсії відбулось знайомство з місцем розташування німецької кірхи, де зараз установлено пам’ятний знак засновникам міста та зберігся оригінальний паркан від староїзабудови. З будівлею райспоживспілки, в якої за часів німецьких колоністів розташовувалась префектура, суд та інші установи. Цікаво було дізнатись історію будинку Meske, де зараз розташовується управління культури та туризму Арцизької міськради.

Особливо вразив відвідувачів садиба Колосова – сучасний міні дендро-парк, де зібрані рідкісні для півдня Одещини рослини. Щедрий господар, ландшафтний дизайнер Анатолій Колосов розповів цікаві факти заснування садиби та надав гостям деякі порадищодо садівництва.

Нагадаємо, раніше ми писали, що на території Арцизької громади проходить ряд благодійних заходів “Разом до перемоги”, під час реалізації яких відбувається збір коштів на допомогу Збройним Силам України.