В Арцизі відбулася зустріч для обговорення реалізації проекту «Прокурор громади» в Болградському районі

09:21, 24 июня 2024

21 червня у великому залі засідань Арцизької міської ради відбулася зустріч, присвячена обговоренню проекту “Прокурор громади”, який на сьогоднішній день почав впроваджуватися в Болградському районі.

 

На запрошення керівника Болградської окружної прокуратури Євгена Бахчиванжи на зустріч прибули прокурори Болградського району, представники суддівського корпусу, поліції, служби у справах дітей, служби пробації, ювенальної превенції, місцевого самоврядування, освітяни та ЗМІ.
Основними спікерами були представники Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Дайян Рейндерс (Бельгія), Карі Ламберг (Фінляндія) та радник Генерального прокурора Роман Шпирка.
Вони презентували нову ініціативу “Прокурор громади”, яка ставить на перший план інтереси та безпеку людини. Проект передбачає призначення окремих прокурорів як “прокурорів громад”, для яких організовано додаткове навчання.
Серед основних завдань прокурора громади:
• аналіз причин злочинності та вдосконалення шляхів протидії;
• впровадження людиноцентричного підходу;
• збір інформації про потреби громади;
• розробка механізмів для посилення безпеки спільно з місцевою владою, поліцією та іншими організаціями;
• взаємодія з громадськими організаціями та ЗМІ;
• інформування про результати роботи.
Завдяки співпраці буде створено адаптивні стратегії безпеки, які враховуватимуть особливості кожного регіону. Це підвищить рівень безпеки і якість життя мешканців.

Проект наразі є пілотним і реалізується в чотирьох регіонах України: Львів, Буча (Київська область), окружна прокуратура Криму та Болградський район (Одеська область).

Досвідом впровадження принципів у ЄС поділилися Дайян Рейндерс і Карі Ламберг. Своїми думками щодо проекту поділилися також Євген Бахчиванжи, суддя Тарутинського районного суду Петро Кравченко, секретар Арцизької міської ради Ольга Добрякова, Бородінський селищний голова Іван Кюссе та інші.