В Арцизькій громаді створено всі умови для безбар’єрного доступу та якісного навчання осіб з особливими освітніми потребами

15:37, 06 ноября 2023

Упродовж трьох днів Управління державної служби якості освіти в Одеській області здійснювало аналіз діяльності Арцизької міської ради в частині створення умов для безбар’єрного доступу та якісного навчання осіб з особливими освітніми потребами за останні три роки. За підсумками аналізу було констатовано, що у громаді створено усіх необхідних умов для навчання здобувачів освіти з інклюзією.

Про це повідомляє пресслужба Арцизької міської ради.

В Арцизькій громаді функціонують 12 закладів загальної середньої освіти (школи) з двома філіями та чотирма дошкільними підрозділами, 11 садочків та 4 заклади позашкільної освіти: Центр дитячої та юнацької творчості, Дитячо-юнацька спортивна школа та дві школи мистецького напрямку, які знаходяться у підпорядкуванні Відділу культури та туризму, – художня і мистецька.

Також на території громади працює Інклюзивно-ресурсний Центр, який надає свої послуги дітям не лише з Арцизької громади, а й сусідніх: Теплицької та Павлівської.

З кожним роком кількість здобувачів освіти з інклюзією зростає, тому Арцизька міська рада має забезпечити відповідні умови для їхнього навчання, аби діти особливими освітніми потребами почувалися вільно, комфортно, нарівні з усіма.

Тому в усіх закладах освіти Арцизької громади наявні пандуси біля входу, кнопки виклику у разі необхідності допомоги, переносні пандуси, ресурсні кімнати з потрібним обладнанням, частково – окремі спеціалізовані туалетні кімнати, працюють психологи, 2 логопеди в міських школах, асистенти вчителів, проводяться корекційно-розвиткові заняття тощо. Усю відповідну інформацію розміщено на сайтах закладів освіти у розділі “Прозорість та інформаційна відкритість”.