В Арцизькому районі пройшов семінар-практикум шкільних психологів та соціальних педагогів

12:50, 27 февраля 2017

В Арцизі Одеської області на базі районного ЦДЮТ відбувся районний семінар-практикум шкільних психологів та соціальних педагогів на тему «Впровадження інноваційних форм, методів, методик роботи практичних психологів та соціальних педагогів».

Метою семінару було ознайомлення працівників соціально-психологічної служби з інноваційними формами та методами роботи для збагачення власних практичних компетенцій.

На розгляд учасників були представленні наступні питання:
1. Популярні та сучасні напрямки психології.

  1. Ефективна консультаційна робота з батьками. Кінотерапія.
  2. Використання арт-терапевтичних практик у роботі з дітьми
  3. Сучасні інноваційні технології в роботі з педкадрами

Викладач семінару-практикуму Ветохіна Марина Валеріївна (практичний психолог Павлівської ЗШ І- ІІІ ст.) вдало поєднала і представила дану тему в різних формах роботи: психологічних вправах-асоціаціях, мозкового штурму, інформаційних повідомлень, психологічних і рольових ігор, роботі в групах і змістовних презентаціях.

Усвідомити теоретичну частину семінару учасникам було запропоновано в активній формі. У рамках групової навчальної роботи, організованої викладачем, учасники семінару провели самодіагностику своїх знань за темою семінару, попрацювали з теоретичним матеріалом, після чого закріпили свої напрацювання в продуктивній дискусії.

Під час практичної частини семінару психологи та соціальні педагоги виконали ряд інноваційних вправ з профілактики емоційного вигорання та взяли участь у тренінгу зі створення власної арт-мандали. Також під час заходу відбувся цікавий та активний обмін думками щодо сучасної ефективної форми роботи з батьками — кінотерапії.

Варто зазначити, що практична робота викликала жвавий інтерес у всіх учасників навчального заходу: вони активно працювали, емоційно обмінюючись думками із запропонованих питань. Завдяки цьому психологи та соціальні педагоги суттєво поповнили свої знання про інноваційні форми та методи роботи.

Підбиваючи підсумки семінару-практикуму, його учасники дали високу оцінку рівню організації і проведення заходу.