В Болграді власник бджіл заплатить штраф за їх незаконне утримання

13:27, 30 мая 2023

Представники інспекції з благоустрою Болградської міської ради завітали до чоловіка після скарг сусідки. Жінка – алергик, і бджоли, яких чоловік розводить із низкою порушень, завдають їй страждань. Про це повідомляє інформаційне агентство «Юг.Today» з посиланням на сторінку Болградської міської ради у Фейсбук.

«Коли ми виїхали на місце, порушення були наявні. По-перше, чоловік, як виявилося, розмістив пасіку на приватному дворі, який йому не належить. Але навіть якщо б він був власником цієї території, встановлювати пасіку поблизу інших житлових будинків теж слід відповідно до вимог. А саме: по периметру пасіки мають бути висаджені дерева та кущі, а паркан має бути висотою не менше 2,5 метрів для підвищення літа бджіл. По-друге, під один бджолиний будинок має бути відведена площа – 30-35 кв. м, що також не було дотримано», – окреслила картину начальник інспекції з благоустрою Болградської міськради Діана Петрик.

Власник пасіки отримав попередження та наказ – до 1 червня пасіку ліквідувати або розмістити відповідно до всіх вимог. І якщо за це порушення у нього поки що є можливість уникнути штрафу, то за незаконне утримання худоби у тому ж дворі, де бджіл було виявлено під час перевірки, йому доведеться заплатити 680 гривень.

Якщо порушення правил утримання сільськогосподарської худоби не буде усунено до 1 червня, власнику доведеться заплатити максимальний розмір штрафу за цією статтею – 1360 гривень.

За словами Діани Петрик, таких випадків можна уникнути, якщо вести свою фермерську діяльність прозоро.

«З будь-якої ситуації можна знайти вихід, не завдаючи шкоди ні собі, ні людям, які мешкають поруч. А саме: якщо є необхідність і бажання займатися бджільництвом та скотарством, треба почати з того, щоб звернутися до міськради для виділення землі під ці цілі та дотримуватись правил. Ми готові до такого конструктивного діалогу», – наголосила начальниця інспекції.