В Дії з’явилися дві нові послуги для ВПО

14:37, 13 декабря 2022

У застосунку «Дія» з’явилися дві нові послуги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Наразі, дана категорія українців зможе без участи чиновників змінити місце проживання, у разі, якщо він переїхав до іншого міста України, а також скасування статусу ВПО, якщо повернувся на місце постійного проживання, повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

Послуги працюють повністю автоматично, заявки обробляються онлайн і більше не потрібно чекати на рішення держслужбовця чи повторно ходити в держоргани у разі помилки в заявах.

Щоб отримати послугу, треба натиснути на меню своєї довідки ВПО в Дії та вибрати необхідну послугу: Змінити адресу фактичного проживання або Скасувати статус ВПО.

Нагадаємо, що раніше, щоб отримати послуги для внутрішньо переміщених осіб, необхідно було йти до органів соціального захисту в тому населеному пункті, де ви тимчасово перебуваєте, та при кожному переїзді робити це заново.

Додамо, що скористатися послугами можуть українці, які мають довідку ВПО в Дії. Для зміни місця проживання ВПО необхідно фізично перебувати на місці тимчасового місця проживання, щоб підтвердити геолокацію.