В Ізмаїлі готуватимуть національні страви та пригощатимуть вином

16:52, 05 декабря 2017

10 грудня в місті Ізмаїл відбудеться традиційний фестиваль «Національні обряди, особливості національної кухні та свято молодого вина». Учасники заходу «відсвяткують» Бабиндень та Гарбузове весілля, приготують страви національних меншин, а також продегустують вино з Бессарабії.

Як повідомляють в Одеській ОДА, на фестивалі готуватимуть національні страви: молдавську плачинду, болгарську каварму, українські вареники, сало та пироги, рибальську юшку та багато іншого.  Учасники фестивалю також презентують вино, виготовлене в Бессарабії, а комісія проведе дегустацію та визначить переможців. Після презентації усі бажаючі матимуть можливість скуштувати частування.

У фестивалі візьмуть учать близько 20 творчих колективів району. Вони представлять костюмовані вистави, що ілюструють обряди та традиції народів Придунав’я — українців (Маланка, Гарбузове весілля та інші), болгар (Бабиндень, Енев день, Масляна та Мартеніца) тощо. Керівники будинків культури та фольклорних ансамблів, а також самі колективи отримають почесні грамоти та пам’ятні подарунки за працю по збереженню і популяризації національних культур Придунав’я.

Святкування розпочнеться о 12:00 у приміщенні обласного центру національних культур.