В ЮНЕСКО заявили, що направлять місію до Одеси

09:59, 24 июля 2023

Організація продовжить співпрацювати з керівниками об’єктів всесвітньої спадщини, місцевою та національною владою для визначення нагальних потреб у допомозі.

Найближчими днями в Одесу прибуде місія ЮНЕСКО, яка проведе попередню оцінку збитків завданих середмісттю обласного центру російськими загарбниками. Про це у неділю, 23 липня, повідомляється на сайті організації.

У повідомлені сказано, що ЮНЕСКО “глибоко стривожена і найрішучішим чином засуджує зухвалий напад, скоєний російськими військами”. Акцентується, що окупанти завдали ударів по культурних об’єктах в історичному центрі міста, який перебуває під захистом ЮНЕСКО як об’єкт Всесвітньої спадщини.

В організації зазначили, що нічний удар по Одесі відбувся лише за кілька днів після інших, які пошкодили об’єкти культурної спадщини у Львові та Одесі.

У ЮНЕСКО підкреслили, що умисне завдання ударів по культурних об’єктах та їхнє знищення й пошкодження можна прирівняти до воєнного злочину.

“Це обурливе руйнування знаменує собою ескалацію насильства проти культурної спадщини України. Я рішуче засуджую цей напад на культуру і закликаю Російську Федерацію вжити значущих заходів для дотримання своїх зобов’язань за міжнародним правом, включаючи Гаазьку конвенцію про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року і Конвенцію про охорону всесвітньої спадщини 1972 року”, – заявила генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азуле.

Найближчими днями ЮНЕСКО направить до Одеси місію для проведення попередньої оцінки збитків.

Нагадаємо, на поточному тижні росіяни декілька разів масовано атакували Одесу і Одеську область. В першу чергу удари наносились по портовій інфраструктурі і аграрним підприємствам.

Атаки зазнав історичний центр Одеси. Руйнувань зазнали багато будинків, в тому числі і Спасо-Преображенський кафедральний собор. Сили ППО збили дев’ять ракет із 19, які запустив ворог.

Президент Володимир Зеленський пообіцяв відповідь російським терористам за атаки на мирну Одесу.