В НАТО прокоментували падіння на територію Румунії уламків шахедів, якими атакували Ізмаїл

11:24, 12 сентября 2023

Заступник генсека НАТО Мірча Джоане, коментуючи фрагменти російського безпілотника знайденого на території Румунії, запевнив, що росія зараз не планує нападати на країни Північноатлантичного альянсу. Про це повідомило румунське видання Agerpres.ro, передає інформаційне агентство «Юг.Today» з посиланням на Дзеркало тижня.

«Немає жодних ознак того, що російська федерація має намір напасти на країну – члена НАТО Румунію чи будь-яку іншу державу. І це є результатом потужності і сили нашого союзу. Ми є першим елементом стримування. Очевидно, що коли за кілька сотень метрів або за кілька кілометрів від вашого будинку, ви чуєте шум війни, очевидно, що це викликає у вас хвилювання, і очевидно, що це викликає тривогу. Я це розумію. Але немає ніякого ризику для Румунії, що вона буде втягнута в конфлікт або він пошириться на Румунію», – зазначив Джоане

Щодо частин безпілотників, знайдених на території Румунії, за його словами, немає жодних ознак наміру росії завдати удару по Румунії.

«Очевидно, що Румунія проводить розслідування. І я переконаний, що в майбутньому все буде з’ясовано і представлено громадськості. Отже, перш за все, це не є навмисною атакою. Моє послання, як румуна, полягає в тому: будьте впевнені, що НАТО вживає усіх заходів для забезпечення захисту усього свого простору, в тому числі і Румунії», – додав він.

Видання також пише, що у Румунії визначилися, яким чином захистять своїх громадян, що проживають поблизу кордону з Україною та знаходяться у небезпеці через атаки російських дронів на українські порти. Про переселення жителів не йдеться. Міноборони має побудувати укриття для людей, а Інспекція з надзвичайних ситуацій – забезпечити сповіщення про повітряну тривогу.