В Одесі у дитячому садочку спалах інфекції: госпіталізовано 5 дітей

15:22, 29 января 2024

В КНП «Міська дитяча клінічна лікарня №2» з 19 по 25 січня 2024 року госпіталізовано п’ятьох дітей з діагнозом «Гострий гастроентероколіт», підтверджений лабораторним обстеженням, де виявлено ротавірус. Усі діти відвідували один і той самий дитячий садочок.

Про це повідомляє Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Органи медичної служби негайно розпочали роботу з визначення джерела та механізмів передачі вірусу. Проведено комплексне обстеження контактних осіб, а також взяті проби харчових продуктів, води та змивів для детального аналізу в лабораторії.

Нащастя, станом на 29 січня, нових випадків не зафіксовано, але протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають для запобігання можливому поширенню захворювання. Це викликає особливе занепокоєння, оскільки ротавірусна інфекція, яка зазвичай збуджується в холодний період року, становить серйозну загрозу для дітей віком від 6 місяців до 4–5 років.

Батькам та педагогам слід звертати увагу на засоби особистої гігієни, ретельно вмивати руки, а також вживати заходи для утримання дитячих закладів у чистоті та дотримання стандартів безпеки.