В Одесі вручили державні нагороди з нагоди 28-ї річниці виведення військ з Афганістану

12:35, 14 февраля 2017

13 лютого, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 28-ї річниці виведення військ з території Афганістану, в Одеській обласній державній адміністрації відбулися урочисті заходи та вручення державних нагород.

В церемонії взяли участь голова Одеської ОДА Максим Степанов, голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, члени Одеської обласної спілки ветеранів-інвалідів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та члени Одеської обласної організації «Українська спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)».

Голова обласної ради та голова облдержадміністрації вручили Почесні грамоти воїнам-інтернаціоналістам та активістам спілок ветеранів за вагомий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді, активну громадську діяльність та з нагоди 28-ї річниці виведення військ з території Афганістану.

Нагадаємо, відповідно до Указу Президента України від 11.02. 2004 р., 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 

З 1979 по 1989 рік близько ста п’ятдесяти тисяч українців пройшли через афганську війну. 290 українців стали жертвами конфлікту, 62 вважаються зниклими безвісти або потрапили в полон. Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами. 

Цього дня в Україні вшановують і всіх тих, хто брав участь в інших війнах: близько 20 тисяч військовослужбовців виконували інтернаціональний обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих точках». 

Фото: oda.odessa.gov.ua