В Одеській області оголошено штормове попередження

09:21, 09 октября 2023

Про небезпечні погодні явища, збираючись на результати досліджень, мешканців області попереджає Дунайська гідрометеорологічна обсерваторія. І хоча істотних опадів синоптики не обіцяють, проте холодні ночі та шквальний вітер буде дошкуляти жителям півдня країни.

Згідно з інформацією обсерваторії, на сьогоді, 9 жовтня, та завтра слід очікувати мінливу хмарність без істотних опадів. Вітер північно-західний, вночі північний 6-11 метрів за секунду, вдень 9-14 метрів за секунду. Температура повітря вночі 5-7° тепла, вдень 13-15°.

Зазначимо, що через штормове попередження було оголошено І рівень небезпечності, жовтий. Він оголошується тоді, коли погодні умови потенційно небезпечні для населення, інфраструктури та навколишнього природного середовища. Тому мешканцям рекомендується зберігати підвищену уважність та обережність, і слідкувати за повідомленнями про можливе подальше ускладнення погодних умов.

Також зауважимо, що через шторм у Чорному морі посилюється мінна небезпека. Тобто, є висока ймовірність того, що морські міни можуть зриватись з якорів, дрейфувати узбережжя та в результаті прибитись до берега. Нагадуємо, що у разі виявлення предметів, схожих на міни, суворо забороняється їх чіпати, натомість, потрібно обов’язково подзвонити у “102” та повідомити про знахідку.