В Одеській області спостерігаються тисячні зграї корисних птахів

15:52, 02 октября 2022

Зараз в Одеській області можна спостерігати активну осінню міграцію птахів.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.

В НПП «Тузлівські лимани», що на Одещині, перед заходом сонця збираються тисячними зграями типові птахи Степу і Лісостепу соколи-кібці.

«Кібчик – маленький сокіл, розміром з голуба, дуже рухливий птах, що досить добре літає і часто подає голос. Ентомофаг, але іноді живиться мишоподібними гризунами, плазунами і рептиліями, коли навколо мало комах. Полює по-різному – літає низько і лапами хапає здобич в повітрі. Іноді, коли помітить щось на землі, зависає, крилами маше, як боривітер, а потім стрімко кидається вниз з напівскладеними крилами. Полюбляє сидіти на стовпах, дротах або стогах сіна, виглядаючи здобич. Іноді ходить по землі і збирає з рослин гусінь, жуків»,— розповідає вчений.

Перед відльотом молоді і старі кібчики тримаються великими зграями.

«Зараз, кожного дня, перед заходом сонця кібці збираються з великих площ, де вони полюють, на ночівлю в спеціальних захищених місцях парку», — відмічає Іван Русєв.

Кібчика можна вважати одним з найкорисніших птахів, оскільки він харчується переважно комахами, серед яких значну частину складають шкідники сільського і лісового господарства.

Період гніздування птаха співпадає з періодом розмноження більшості комах, тому, вигодовуючи пташенят, кібець знищує величезну їх кількість.