В Одеській області триває вакцинація кішок та собак від сказу: вже вакциновано понад 18 тисяч тварин

10:31, 20 сентября 2023

 

На сьогодні в регіоні триває кампанія з проведення заходів профілактики сказу тварин. Зокрема, за період з 8 по 15 вересня ветеринари встигли провакцинувати від сказу 18 505 домашніх улюбленців: собак – 12 804, кішок – 5 690. Про це повідомляє  Головне управління Держспоживслужби  в Одеській  області.  

Щеплення проводять лікарі 27 державних лікарень ветеринарної медицини  Головного управління Держпродспоживслужби. І їм нерідко доводиться чути відмовлення господарів, які не хочуть ставити вакцину своїм тваринам. Навіть у ситуації, коли сама процедура щеплення і вакцина – безкоштовні, а мобільні групи ветеринарів виїжджають на місце, звільнюючи господарів від необхідності везти тварин до дільничної лікарні ветеринарної медицини. За зазначений період таких відмов було 124.

Водночас зазначимо, що інколи ініціаторами колективних щеплень тварин виступають голови сільрад, житлових дачних кооперативів, активні городяни, які допомагають з організацією проведення щеплень на місцях, а також зоозахисники і волонтери, особливо, коли мова йде про вакцинацію безпритульних тварин. На жаль, безхатніх собак і кішок вистачає не тільки в обласному центрі, а й на периферії.

Додамо, що на сьогодні вакцина для профілактики сказу є в кожній області України, вона є в достатній кількості й на Одещині. Вкотре наголошуємо, що вакцина проти сказу є безкоштовною, для здійснення щеплення необхідно лише звернутися до лікарень ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.