В Одеській області висадять тисячі гектарів нових лісів: деталі

14:34, 17 ноября 2023

Державне підприємство “Ліси України” анонсувало висадку в Одеській і Миколаївській областях понад 5,5 тисяч гектарів нових лісів. Це буде найбільша в історії України висадка саджанців на Півдні країни. Попередньо відомо, що ліси будуть змішані, більш витривалі та стійкі до змін клімату. Про це повідомляє генеральний директор держпідприємства Юрія Болоховець.

За словами очільника державного підприємства, щорічно в регіонах висаджували не більше, ніж 200-300 га нового лісу. Але цього разу ДП “Ліси України” збільшили площу висадки у двадцять разів.

Для висадки майбутніх лісів спеціалісти відібрали черешчатий дуб, клени, сосни, ясен, чагарникові породи. Підприємство передасть у регіон понад 800 тисяч сіянців із закритою кореневою системою.

За інформацією гендиректора підприємства, на території Одеської та Миколаївської областей площа лісів не перевищує 140 тис. га. Вони мають переважно рекреаційне призначення, рубки здійснюються виключно санітарні (дрова). До речі, доходу від реалізації деревини, зокрема у вигляді дров, південним лісгоспам не вистачило б навіть на зарплату. Лісові господарства в регіоні були хронічно дотаційними: персонал працював на чверть і пів ставки, не було паливно-мастильних матеріалів, культиваторів.

Болоховець назвав однією з головних проблем галузі відсутність кваліфікованих кадрів. У Південному лісовому офісі зараз понад 400 вакансій – майстер лісу, лісничий, помічник тощо. Але проведена в галузі реформа дала змогу ДП “Ліси України” оптимізувати роботу й отримувати прибуток, що дало змогу знайти інвестиції для розвитку південного регіону.

“Місцеві лісівники нарешті отримали зарплати, техніку, паливо, посадковий матеріал. Почалася робота з громадами – лише за останні два місяці під висадку передано 1,7 тис. га. Нарешті є гроші, техніка, земля“, – зазначив гендиректор.

Повертаючись до питання майбутніх лісів в Одеській області, додамо, що ДП “Ліси України” має намір зробити програму розвитку південного регіону довгостроковою.