В Одеській області збільшується кількість переселенців – потрібно житло

14:21, 09 декабря 2022

Потік внутрішньо переміщених осіб збільшився після звільнення частини Херсонської області. Станом на 1 грудня в регіоні зареєстровано 129 151 ВПО, з яких 30% – діти.

Про це 9 грудня розповів голова Координаційного Гуманітарного штабу Одеської області Олексій Чорний, передає кореспондент Української Служби Інформації.

В цілому після звільнення частини Херсонської області потік збільшився.
Кожного дня реєструються нові внутрішньо переміщені особи, незважаючи на те, що Одеса зараз офіційно не приймає потік евакуйованих (зараз цим займається Хмельницька область та місто Кропивницький). Тим не менше, внутрішньо переміщені особи постійно звертаються, особливо з приводу поселення та реєструються в Одеській області. Люди обирають найближчі регіони, – сказав Олексій Чорний.

Наразі в Одеській області громади готують місця для тимчасового проживання переселенців з Херсонщини. В листопаді гуманітарний штаб отримав 5500 ліжок, до них матраци та ковдри.

В той же час, за словами Олексія Чорного, місця компактного проживання не користуються попитом, оскільки люди бажають мати приватний простір.

Зараз йдуть перемовини із міжнародними організаціями щодо фінансування оренди житла для ВПО на довготривалий період, не менше 6 місяців. Деякі організації вже планують бюджет.