В Татарбунарській бібліотеці уславили Героїв Крут

12:24, 29 января 2017

99 років тому, 29 січня 1918 року, молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху. Бій під Крутами тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з чотирьох сотень київських студентів і бійців вільного козацтва. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді. 

27 січня 2017 року в Татарбунарській центральній районній бібліотеці пройшов День бібліографії «Уславимо героїв юних триста». Протягом дня користувачі бібліотеки отримували інформацію про героїв – крутівців. Виставка видань «Бій під Крутами», основу якої представляють матеріали, присвячені трагічним подіям під Крутами, висвітлила бібліограф Т.Телятник. Вона ознайомила відвідувачів із сторінками трагічної історії нашої держави, а також складним процесом боротьби української молоді за єдність та незалежність України. 

Бесіда за книгою «Крути. Січень 1918 року» та перегляд документального фільму «Крути» допомогли присутнім перенестись думкою і духом у той час, що звів українських юнаків під Крутами. 

Минають роки та пам’ять про юнаків, які полягли під Крутами не згине повік. Подвиг дев’ятнадцятирічних юнаків для українців завжди буде мірилом високих патріотичних почуттів.

За матеріалами Татарбунарської ЦРБ
kdqyl1ryokc odgydcjrthm