В Україні дешевшає популярний овоч

11:24, 27 октября 2022

В Україні після рекордно високих цін нарешті почала дешевшати цибуля. Оптовими партіями цибуля реалізується вже по 14-25 грн/кг.

Про це повідомляє видання Delo.ua

Так, наприкінці жовтня поточного року суттєво збільшилася пропозиція цибулі середньої та низької якості. Тому, на сьогодні діапазон відпускних цін на один з основних для споживачів овоч суттєво розширився, а кардинальних змін зазнали саме нижні його кордони, – зазначають аналітики.

Додамо, що цього сезону на момент основного збирання цибулі в полях переважала прохолодна дощова погода. І лише поодиноким господарствам вдалося закласти на зберігання суху продукцію належної якості.

Внаслідок зростання пропозиції некондиційної цибулі на внутрішньому ринку продавці імпортної продукції навіть не робили спроб переглядати раніше встановлені відпускні ціни на наявні партії якісної цибулі. Так, імпортна цибуля невеликими обсягами продовжувала реалізовуватися за цінами, наближеними до верхніх кордонів знову встановленого діапазону.

За прогнозами представників торгових компаній, обсяги постачання імпортної цибулі в Україну ще як мінімум 1 місяць будуть досить стриманими. За їхніми словами, протягом листопада, а можливо й більшої частини грудня поточного року, інтерес українських споживачів буде спрямований на доступнішу місцеву продукцію, зважаючи на загальне зниження платоспроможності населення.

Зазначимо, рекордсменом з подорожчання серед овочів стала цибуля. За рік ціна на ріпчасту підскочила аж на 221%. У жовтні 2021 року у супермаркетах вона коштувала 13 грн/кг, тоді як зараз вартість становить майже 43 грн.