В Україні можуть дозволити бронювати співробітників усім підприємствам

09:22, 29 января 2024

Народні депутати розглядають варіант бронювання від армії для підприємців. На думку законодавців, щомісячний платіж за бронь має становити не менш ніж 40 000 гривень.

Про це повідомляє Фокус.

У Верховній Раді обговорюють ініціативу, що розширює можливості бронювання військовозобов’язаних працівників. Крім 1,5% військового збору та всіх податків, влада хоче додати бізнесу фіксовану та щомісячну ставку за бронь. Схожі правила розробляють і для фізосіб-підприємців, заявив голова комітету Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Зокрема, розглядається можливість зробити ставку за бронь від 6 до 50 тисяч гривень, за аналогією з працівниками великих компаній. Можливо, для ФОПів застосують інший підхід.

Зазначимо, що раніше ФОПи мали право на бронь за рішенням Кабміну України за умови виконання оборонного замовлення або інших робіт для органів місцевої влади й військових адміністрацій. Діяльність потрібно підтверджувати договорами й документами.

Нардеп підкреслює можливість зловживань під час оформлення працівників компаній за схемою ФОП заради бажання роботодавця заощадити на податкових відрахуваннях.

“Нюанси є, але з цього рівняння [розробка умов для броні від мобілізації] дрібних підприємців ми не викидаємо”, — додав він.

Крім підприємництва, працевлаштування на умовах оформлення ФОП поширене в IT-сфері. У таких працівників хороші зарплати, і керівники проєктів із задоволенням заплатять фіксовану ставку, аби тільки їх не чіпали військкоми, зазначає президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Зокрема, в Україні є люди, які готові платити ТЦК до 10 тисяч доларів за відстрочку від мобілізації. Інші платять чималі гроші провідникам-шахраям, які обіцяють провести чоловіків манівцями через український кордон. Нерідко всі вони потрапляють до рук прикордонників.

“Час зрозуміти, що не всі громадяни наважаться воювати. Буде правильно, якщо людину забронюють і гроші підуть до бюджету, а не ділкам”, — пояснює фахівець.