В Україні можуть дозволити виїзд за кордон ще одній групі населення

09:18, 28 декабря 2022

Мінекономіки вже підготувало проект ухвали, який деталізує критерії та порядок організації бронювання від призову.

Кабінет Міністрів планує дозволити виїзд за кордон українцям призовного віку, які отримали бронювання від призову. Про це заявила міністр економіки Юлія Свириденко в інтерв’ю Forbes.
За її словами, Мінекономіки вже підготувало проект ухвали, який деталізує критерії та порядок організації бронювання від призову. Нині його погоджують. Документ мають схвалити Міноборони та Генштаб.
“З урахуванням того, що це питання важливе, чутливе і дискусійне, воно потребує узгодження позицій та пошуку балансу всіх зацікавлених сторін. Зараз дискусія в самому розпалі. Як тільки буде погоджена позиція, Міністерство економіки вийде з відповідною комунікацією”, – розповіла міністр.
Вона зазначила, що якщо проект ухвали затвердять, то процедура єВідрядження втратить сенс, оскільки заброньовані люди зможуть без перешкод перетинати кордон за умови, що у них будуть необхідні документи. Також Мінекономіки працює над тим, щоб перевести бронювання в електронний формат.
“У нас не стоїть завдання дозволити виїжджати всім, наше завдання – допомогти бізнесу, що працює, виїхати за кордон для укладання нових контрактів, угод, участі у виставках і так далі”, – додала вона.