В Україні підскочило споживання електроенергії

11:24, 24 апреля 2024

Україна третій день поспіль залучає аварійну допомогу протягом майже всієї доби з енергосистем країн Європи.

В енергосистемі України зберігається дефіцит. Вранці у четвер споживання електроенергії відразу на 10% перевищує вчорашній рівень в цей же час, повідомило Укренерго 24 квітня.

“Через пошкодження, завдані ракетними ударами росіян, електростанції не можуть виробити достатньо електроенергії, щоб покрити всі потреби споживачів”, – йдеться у повідомленні.

Разом з тим вчора увечері під час вечірнього максимуму о 21:00 споживання було на 3,5% нижчим, ніж 22 квітня. Це сталося через застосування графіків обмеження потужності для бізнесу та промисловості з 18:00 до 22:00.

Протягом доби продовжують діяти обмеження споживання на Харківщині. У регіоні знеструмлено близько 207 тисяч побутових споживачів. Також цілодобово обмежено споживання для промисловості на Криворіжжі.

Сьогодні Україна третій день поспіль залучає аварійну допомогу протягом майже всієї доби з енергосистем країн Європи. Енергетики просять всіх споживачів ощадливо споживати електроенергію.

Також сьогодні протягом майже всієї доби, за виключенням нічних годин, ведеться імпорт електроенергії з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 13 764 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 579 МВт. Експорт не планується.

На Одещині внаслідок ранкової атаки пошкоджено частину обладнання місцевого обленерго. Знеструмлено частину споживачів в одному з районів Одеси. Тривають ремонтні роботи, енергетики роблять все можливе, щоб повернути світло до кінця дня.

Через негоду знеструмлено на ранок 23 населені пункти в Хмельницькій області.

З інших причин на ранок знеструмлені 400 населених пунктів. Зокрема, через бойові дії є знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Одеській, Сумській і Харківській областях.