В Україні після Великодня ціни на овочі та ягоди починають падати

08:02, 25 апреля 2023

Прогнози експертів щодо зниження цін на деякі продукти після Великодня починають збуватися. Так, на українському ринку зафіксували здешевлення овочів та ягід, які ще недавно могли дозволити собі далеко не всі.

Аналітики проекту EastFruit пов’язують такі зміни з тим, що після великодніх свят попит серед покупців суттєво знизився, що дозволило віддавати продукцію за більш прийнятними цінами.

Зокрема, огірки подешевшали на 17% і майже на кінець місяця коштують близько 100 грн/кг. Крім того, на вартість вплинуло збільшення пропозиції місцевих тепличних комбінатів.

Також знизилися ціни на тепличні помідори – на 15%. Аналітики зазначили, що це сталося через збільшення постачання імпорту на ринку, що призвело до просідання попиту. Наразі цю продукцію в середньому пропонують за 85 грн/кг.На ринку ягід зафіксували зміни у сегменті суниці садової. Вона подешевшала в ціні до 141 гривні, тобто на 18% через знижений попит, оскільки на ринку побільшало імпортних пропозицій із Греції, Туреччини та деяких інших країн Південної Європи. Також можна ознайомитись, що відбувається з цінами в інших країнах.