В Україні планують спростити міжнародний розшук

14:33, 30 апреля 2024

Уряд вніс в Раду законопроект, спрямований на спрощення міжнародний розшук підозрюваних і доступу до їхніх речей за кордоном.

Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект, що спрощує міжнародний розшук підозрюваних і доступ до їхніх речей і документів за кордоном. Про це свідчить пояснювальна записка.

Законопроект спрямовний на вдосконалення механізмів міжнародного співробітництва у кримінальних справах. Він передбачає такі зміни до Кримінально-процесуального кодексу:

  • пропонується ввести термін “міжнародний розшук”, що впливає на ефективність міжнародного співробітництва з метою екстрадиції підозрюваних;
  • розшук підозрюваних пропонують спростити: якщо вони не з’явилися на виклик слідчого чи прокурора, і є підстави вважати, що вони знаходяться за кордоном або на тимчасово окупованих територіях – такого підозрюваного оголошують у міжнародний розшук;
  • пропонується запровадити можливість застосування арешту для фактичної передачі іноземній державі на екстрадиційний запит особи, щодо якої минув термін екстрадиційного арешту;
  • слідчий суддя може винести тимчасове рішення щодо доступу до речей та документів підозрюваних, що знаходяться на території іноземної держави.

Ініціатором законопроекту є прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Проект закону передали на розгляд до Комітету.

Служба безпеки України оголосила у розшук екс-лідера забороненої в Україні Компартії Петра Симоненка. У СБУ повідомляли, що під час окупації Київської області він звернувся до вищого військово-політичного керівництва Росії щодо його “евакуації”.