Відтепер директори шкіл, окрім наявних раніше обовʼязків, будуть зобовʼязані сприяти здійсненню волонтерської діяльності школярів. “За” депутати проголосували вчора, 8 січня, хоча сам документ був наданий на розгляд ще у квітні минулого року. Свою згоду висловили в цілому 298 народних обранців, повідомляє “Бессарабія INFORM”.
Метою законопроєкту є розвиток культури соціальної відповідальності в суспільстві, особливо серед дітей та молоді, та збільшення частки суспільства, охопленої волонтерством.
Як йдеться в тексту документа, розміщеного на сайті Верховної Ради України, відтепер керівники закладів загальної середньої освіти зобов’язані сприяти здійсненню волонтерської діяльності, підвищенню суспільного престижу волонтерства, розвитку, підтримці та заохоченню такої діяльності серед учасників освітнього процесу закладу загальної середньої освіти.
Проєктом Закону передбачається внесення наступних змін до Законів України «Про повну загальну середню освіту», «Про вищу освіту», «Про освіту» та «Про волонтерську діяльність»:
– закріплення права волонтерів на визнання набутих під час волонтерської діяльності компетентностей в порядку, передбаченому для визнання результатів неформальної та інформальної освіти;
– закріплення обов’язку керівника закладу освіти щодо сприяння розвитку волонтерства серед учасників освітнього процесу;
– уточнення права волонтера на зарахування часу волонтерської діяльності до часу практики незалежно від згоди закладу освіти;
– встановлення обов’язковості документального підтвердження волонтерської діяльності;
– визначення поняття мотиваційний лист.
Автором законопроєкту є Роман Грищук, який вважає, що заклади освіти можуть стати важливим учасником цього процесу, оскільки мають значний вплив на формування людини майбутнього. Також депутат висловив переконання, що волонтерство надає можливість молоді розвивати свої навички та отримувати практичний досвід, що є корисним не лише для подальшого вступу до закладів вищої або професійної освіти, а й для виходу на ринок праці.
Зазначимо, що згідно з пояснювальною запискою, волонтерська діяльність школярів має здійснюватися у вільний від занять час.
Кабінету Міністрів доручено привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом, а також забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств у відповідність із ухваленим законом.